Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras nuo įsikūrimo pradžios (nuo 2003 m.) bendradarbiauja su „Förderverein Kinder in Litauen“ (liet. ir toliau „Lietuvos vaikų rėmimo draugija“). Tai Vokietijoje susibūrusi draugija, turinti troškimą padėti sunkiau gyvenančioms Lietuvos šeimoms. Remiamos sritys nuo vaikų būrelių iki vasaros poilsio šeimoms.

Vaikų pomėgiai ir talentai

Ši draugija ypatingą dėmesį skiria vaikams ir jų ugdymui. Tačiau pačioje pradžioje draugija padėjo ir kai kurioms, ypatingai sunkioje situacijoje esančioms šeimoms, išsimokėti susidariusias skolas už komunalines paslaugas.  

Kadangi didžiausias akcentas ir siekis, kad vaikai įgytų išsilavinimą ir ugdytų savo talentus, šiuo metu gaunant šios draugijos paramą galime apmokėti būrelius vaikams iš sunkumus patiriančių šeimų.  

Poreikis paramai paprastai išsiaiškinamas socialiniams darbuotojams dirbant su šeima. 2022 m. 6 vaikai turi galimybę lankyti šokių, piešimo, sporto būrelius. Porai vaikų apmokami terapijos užsiėmimai. Vienos gausios šeimos, su kuria mes ir draugija palaikome ryšius jau ne vienerius metus, apmokamas mažųjų vaikų darželio lankymas.  

Palapinės šeimų poilsiui

„Lietuvos vaikų rėmimo draugija“ taip pat rūpinasi, kad šeimos turėtų galimybę patogiai ilsėtis vasarą gamtoje, todėl su jais bendradarbiaudami galėjome šeimoms pasiūlyti naudotis didelėmis, šeimos poreikiams pritaikytomis, palapinėmis.

Draugija 2015 m. padovanojo 5 palapines. O laikui bėgant dar turėjome galimybę papildyti palapines minkštais čiužiniais ir suteikti daugiau patogumo stovyklavimui gamtoje. Taip pat kasmet vis peržiūrime ir atnaujiname palapines.

Palapinės pasitarnauja vaikų, neįgaliųjų, šeimų stovyklose, tarptautiniuose jaunimo mainuose bei žygiuose. Šeimos taip pat skolinasi palapines atostogaudamos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Esame labai laimingi gavę tokią dovaną, kuri tikimės tarnaus dar ne vienerius metus.

Pavėsinė

Per 2021 metų vasarą Vindeikiuose stovyklavo, mokėsi ir ilsėjosi:  

  • Vaikai ir jaunimas iš sunkumus patiriančių šeimų 6 renginiai (stovyklos, žygiai), 80 asmenų;  
  • Žmonės su intelekto sutrikimais – 7 dienų stovykla,  
  • 15 asmenų su negalia ir 5 asmenų darbuotojų-savanorių komanda. 
  • Pal. J. Matulaičio katalikiško vaikų darželio šeimų stovykla – baigiamasis mokslo metų renginys birželio mėn. – 2 dienas stovyklavo 70 asmenų.  
  • Šeimų sritis 2021 m. dėl pandemijos apribojimų Vindeikiuose veiklų nevykdė, bet paprastai vasaros metu 4-5 d. vykdavo šeimų stovykla, kurioje dalyvaudavo 5 šeimos su 12 vaikų ir 5 asmenų darbuotojų-savanorių komanda.  
  • Taip pat sodyba gali naudotis ir Musninkų dienos centras saviems renginiams.  

Todėl siekėme pastatyti didelę pavėsinę, kuri talpintų grupę žmonių ir vasaros metu joje būtų galima pasislėpti nuo saulės ar užėjus netikėtam lietui.  

Taigi dar 2021 metais suplanavome pavėsinės Vindeikiuose statybas. Lapkričio mėn. buvo nupirkta pati konstrukcija ir pristatyta į Vindeikius. 2022 pavasarį prasidėjo darbai: liejami pamatai, montuojamas karkasas, dengiamas stogas, klojamos grindys. Buvo ir daugybė šalia einančių darbų nuo dažymo iki nešiojimo, prilaikymo ir pan.  

Žinoma, nepadarėme to vieni. Todėl ypatingai norisi padėkoti visiems prisidėjusiems ir pasidžiaugti bendradarbiavimu, draugyste, kartu nuveiktu darbu.  

  • Algirdui Valiuškevičiui ir įmonei #klukis už profesionalų žvilgsnį ir pagalbą perkant paruoštą konstrukciją. Kad kartu su kolegomis ją montavo, dengė stogą, įrengė terasines grindis.  
  • Šauliams iš LŠS 1016 kovinis būrys už bendrą darbą ir gebėjimą suvaldyti tuos sunkius rąstus ir polius.  
  • Förderverein Kinder in Litauen (Lietuvos vaikų rėmimo draugija), Vokietija, už mūsų svajonių padrąsinimą ir finansinę paramą.  
  • Ir dar norisi dėkoti bendradarbiams ir jų šeimų nariams, kurie prisidėjo prie šio užmojo įgyvendinimo: dažė, džiovino, laikė, kilnojo, vežiojo, prižiūrėjo ir rūpinosi 🙂  

Dviračiai

2021 m. rudenį „Lietuvos vaikų rėmimo draugija“ padovanojo 28 dviračius vaikų ir jaunimo srities veikloms. Dalis dviračių iškeliaus į Vindeikių km., kad tikslinių grupių asmenys būdami sodyboje galėtų ne tik dalyvauti užsiėmimuose ir mūsų organizuojamose veiklose, bet ir laisvu laiku pasivažinėti po apylinkes.  

Kita dalis dviračių pasilieka Vilniuje ir vieni yra padovanoti vaikams asmeniškai, o kiti skirti važinėtis dalyvaujant veiklose mūsų centro teritorijoje.