Skip to main content

Katalikiškas vaikų darželis

Pal.J.Matulaičio vaikų darželis yra jaukus bendruomeninis darželis, kurį 2007 m. įkūrė mažylius auginančios mamos. Šiai dienai darželyje veikia dvi grupės, į kurias kviečiame 2-7 metų vaikus.

Ugdymas
Ikimokyklinio ugdymo programa sudaryta vadovaujantis Ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo ugdymo programa, o katechezių programa – pagal prancūzės Noelle Le Duc metodiką. Priešmokyklinukai rengiami pagal valstybinę priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą.
Mokomės per patirtį ir žaidimą. Savo veikloje ir vaikų ugdyme vadovaujamės katalikiškumo, orumo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ir saugumo principais. Susirinkimų, įsivertinimų metu pasitikriname, kaip mums sekasi principus taikyti ir ieškome, kur ir kaip galime augti.

Katalikiškumas
Katalikiškumą apibrėžia pirmiausiai visuminis požiūris į žmogų ir jo ugdymą. Darželis – tai pagalba tėvams ugdant vaikus, nes pirmieji vaikų ugdytojai yra būtent tėvai. Daug dėmesio skiriame santykiui su tėvais ir dedame pastangas kurti krikščionišką vaikų, jų šeimų ir darbuotojų bendruomenę, kurioje kiekvienas jaustųsi matomas ir girdimas. Vieną kartą per savaitę darželyje vyksta katechezės (tikėjimo pamokėlės), prieš valgydami dėkojame Dievui už maistą, taip pat ypatingai išgyvename Advento ir Gavėnios laikotarpius.

Mišraus amžiaus grupės
Vaikai mūsų darželyje ugdomi mišraus amžiaus grupėse, reiškia mažyliai ir vyresni vaikai dienas leidžia kartu. Tai šiek tiek primena šeimą, kurioje bendrauji ir su mažesniu, ir su vyresniu už save, mokaisi suprasti, atjausti, pagelbėti. Kartu tai ir iššūkis auklėtojoms – dienos veiklas organizuoti grupelėmis, atliepti skirtingo amžiaus vaikų poreikius, gilintis į amžiaus tarpsnių ypatumus.

Išskirtinumas

  • Nemiegadienis kartą per savaitę priešmokyklinukams – kol mažyliai ilsisi, priešmokyklinukai veikia kažką labai įdomaus.
  • Tūtos išleistuvininkams – prieš išleisdami vyresnius vaikus į mokyklą, organizuojame išleistuves ir kviečiame priešmokyklinukų tėvus padaryti ir pripildyti skanėstais vadinamąją tūtą.
  • Naktis darželyje – priešmokyklinukai prieš palikdami darželį turi ypatingą naktį darželyje!
  • Didysis ketvirtadienis – prieš Velykas švenčiame Didįjį ketvirtadienį, kartu su vaikais organizuojame Paskutinę vakarienę.
  • Trys karaliai – gruodis mūsų šeimoms būna pilnas veiksmo, todėl Kalėdų šventės darželyje neturime. Vietoj jos sausio pradžioje pasitinkame Tris karalius, kurie atneša vaikams dovanų.
  • Darželio bendruomenės stovykla mokslo metų užbaigimui – pabaigdami mokslo metus kartu praleidžiame savaitgalį, ilsimės, bendraujame, žaidžiame ir einame atostogauti.

Darželio istorija
Darželio idėja kilo Pal. J. Matulaičio parapijos mamų grupėje. Beveik visus metus mažylių mamos rinkosi turėdamos tikslą sukurti ikimokyklinio amžiaus grupę savo ir kitiems parapijos vaikams šalia Pal. J. Matulaičio bažnyčios Vilniuje. Taip 2007 m. rugsėjo 17 d. „gimė“ mūsų darželis.

Praktinė informacija

  • Darželio darbo laikas: 7:15 – 18:15 Vaikas gali darželyje praleisti visą dieną arba pusdienį (iki 13:15).
  • Kaina: 270 €/mėn. lankant pilną dieną arba 170 €/mėn. lankant pusę dienos (maitinimas įskaičiuotas, kaina nurodyta pritaikius Vilniaus m. savivaldybės kompensaciją).
  • Nuo liepos vidurio atostogaujame. Į darželį grįžtame rugsėjo 1 d. (už atostogų laikotarpį mokesčio neimame).
  • Adresas: Matulaičio a. 3, Vilnius.

Ieškote jaukaus darželio savo vaikui? Susisiekite su mumis!
Telefonu: +37064926233
El.paštu: darzelis@matulaiciospc.org