Skip to main content

Katalikiškas vaikų darželis

Pal.J.Matulaičio vaikų darželis yra jaukus bendruomeninis darželis, kurį 2007 m. įkūrė mažylius auginančios mamos. Šiai dienai darželyje veikia dvi grupės, į kurias priimame 2-7 metų vaikus.

Ugdymas

Darželyje mokomės per patirtį ir žaidimą. Kiekviena savaitės diena yra skirta tam tikrai veiklai – vyksta veiklos jausmų pažinimui, sporto, muzikos ir teatro užsiėmimai. Vieną kartą per savaitę vyksta katechezės (tikėjimo pamokėlės).

Nepriklausomai nuo oro sąlygų einame į lauką – tyrinėjame apylinkes arba žaidžiame mūsų nuostabiame sodelyje.

Priešmokyklinukai yra rengiami pagal valstybinę priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą.

Ugdydami vaikus vadovaujamės katalikiškumo, orumo, kūrybiškumo, bendruomeniškumo ir saugumo principais.

Ką reiškia „katalikiškas darželis”?

Katalikiškumą apibrėžia pirmiausiai visuminis požiūris į žmogų ir jo ugdymą. Mūsų tikslas – ugdyti vaiką kaip Dievo kūrinį, turintį kūno, sielos ir dvasios slėpinį. Siekiame sudaryti sąlygas vaikams ir jų šeimoms atrasti krikščioniškos bendruomenės vertę: daug dėmesio skiriame santykiams su tėvais, kartu kurdami bendruomenę, kurioje kiekvienas jaustųsi matomas, priimtas ir girdimas.

Kaip veikia mišraus amžiaus grupė?

Vaikai mūsų darželyje ugdomi mišraus amžiaus grupėse, reiškia mažyliai ir vyresni vaikai dienas leidžia kartu. Tai šiek tiek primena šeimą, kurioje bendrauji ir su mažesniu, ir su vyresniu už save, mokaisi suprasti, atjausti, pagelbėti. Mišrioje grupėje sudarome sąlygas broliams ir sesėms lankyti darželį kartu – tai yra be galo praturtinanti patirtis šeimoms, kuomet broliai ir sesės gali kurti tarpusavio ryšį už namų ribų. Mišrioje grupėje veiklos organizuojamos grupelėmis, siekiant atliepti skirtingo amžiaus vaikų poreikius.

Išskirtinumas

 • Nemiegadieniai priešmokyklinukams – kol mažyliai ilsisi, priešmokyklinukai veikia kažką labai įdomaus.
 • Tūtos išleistuvininkams – prieš išleisdami vyresnius vaikus į mokyklą, organizuojame išleistuves ir kviečiame priešmokyklinukų tėvus padaryti ir pripildyti skanėstais vadinamąją tūtą.
 • Naktis darželyje – priešmokyklinukai prieš palikdami darželį turi ypatingą naktį darželyje!
 • Didysis ketvirtadienis – prieš Velykas švenčiame Didįjį ketvirtadienį, kartu su vaikais organizuojame Paskutinę vakarienę.
 • Trys karaliai – gruodis mūsų šeimoms būna pilnas veiksmo, todėl Kalėdų šventės darželyje neturime. Vietoj jos sausio pradžioje pasitinkame Tris karalius, kurie atneša vaikams dovanų.
 • Darželio bendruomenės stovykla mokslo metų užbaigimui – pabaigdami mokslo metus kartu praleidžiame savaitgalį, ilsimės, bendraujame, žaidžiame ir einame atostogauti.
 • Didelis sodas su daug erdvės gamtos tyrinėjimui ir žaidimams.

Darželio istorija

Darželio idėja kilo Pal. J. Matulaičio parapijos mamų grupėje. Beveik visus metus mažylių mamos rinkosi turėdamos tikslą sukurti ikimokyklinio amžiaus grupę savo ir kitiems parapijos vaikams šalia Pal. J. Matulaičio bažnyčios Vilniuje. Taip 2007 m. rugsėjo 17 d. „gimė“ mūsų darželis.

Praktinė informacija (aktualu 2023-2024 mokslo metais)

 • Darželio darbo laikas: 7:15 – 18:15. Vaikas gali darželyje praleisti visą dieną arba pusdienį (iki 13:15).
 • Kaina: 270 €/mėn. lankant pilną dieną arba 170 €/mėn. lankant pusę dienos (maitinimas įskaičiuotas, kaina nurodyta pritaikius Vilniaus m. savivaldybės kompensaciją).
 • Nuo liepos vidurio atostogaujame. Į darželį grįžtame rugsėjo 1 d. (už atostogų laikotarpį mokesčio neimame).
 • Adresas: Matulaičio a. 3, Vilnius.

Ieškote jaukaus darželio savo vaikui? Susisiekite su mumis!
Telefonu: +37064926233
El.paštu: darzelis@matulaiciospc.org