Skip to main content

Bendruomeninė šeimų sritis

Šeimų klubas „Darna“ (dvejų metų programa šeimoms)

Šeimų klubas „Darna“ – tai vieta, kur poros dvejus metus mokosi kurti MEILĘ, gerą emocinį-dvasinį ryšį šeimoje: tarp vyro ir žmonos, tėvų ir vaikų, sesių ir brolių, tai vieta, kur poros dalijasi savo gyvenimu, atrasdamos, kaip skirtumai tarp vyro ir moters dažnai virstantys priešprieša vienas kitam, gali tapti palaiminimu vienas kitam.

Šeimų klubas „Darna“ – tai dvejų metų programa šeimoms, vieną kartą per mėnesį 3 val. trukmės šeimų susitikimai pagal prancūzų sutuoktinių konsultanto, kunigo Denis Sonet sukurtą programą. Tai – šeimos santykių studijos, galimybė šeimos narių saviugdai.

Programos pagrindinis tikslas – mokytis labiau mylėti bei išmokti priimti kito kitoniškumą.

Pirmieji metai šioje programoje yra skirti poros gyvenimui, antrieji – vaikų auklėjimui. Programą galima tęsti ir trečius metus, per kuriuos aptariami atskiri, ypatingi šeimos gyvenimo atvejai ar situacijos, o taip pat šeimos misija pasaulyje ir Bažnyčioje.

Kiekvienas susitikimas vyksta, nagrinėjant, analizuojant, dalijantis patirtimi tam tikra tema. Pvz.: „Bendravimas“, „Mano asmenybė“, „Praeities svarba“, „Mūsų skirtingumai“, „Meilė ir švelnumas“, „Pavydus vaikas“, „Konfliktai“, „Ištikimybė“, ir kt. Priimama mėnesio taisyklė, kurios stengiamės laikytis, ją taikyti savo namuose. Pavyzdžiui: „Geranoriškai išklausykime vienas kitą“, „Stenkimės neįžeisti“, „Turėkime paprastumo atsiverti“, „Išgirskime!“, „Išmokime tylėti, kad kitas galėtų egzistuoti“, „Suvokime, kada elgiamės pagal išankstinius scenarijus“ ir kt.

Šeimų klubo grupių vadovai, sutuoktinių poros, yra baigusios šią D. Sonet programą ir praėjusios atitinkamą pasirengimą seminarų metu.

Ši programa nėra skirta skyrybų krizėje esančioms poroms ir tik ką susituokusioms ir neturinčioms vaikų. Kitaip tariant, šios grupės nėra psichoterapinės, nors terapija plačiąja prasme jose tikrai vyksta.

Vieno susitikimo kaina porai 10 Eur. Naujos grupės prasidės 2024 m. rudenį.

Registruotis galima el. paštu: juste.rakauskiene@matulaiciospc.org arba tel. 8 644 40167.

Sužadėtinių grupė skirta poroms, norinčioms pasiruošti santuokai

„Dviem yra geriau negu vienam. Jei vienas iš jų suklumpa, kitas padeda bičiuliui atsikelti (Koh 4, 9-10)“. Taip vadinasi sužadėtinių rengimo santuokos Sakramentui programa.

Sužadėtinių grupės – tai sužadėtinių pasirengimo santuokos Sakramentui kursai, kurių metu:

  • aptariamos įvairios aktualios temos: „Meilė – santuokos duona ir vynas“, „Bendravimas ir bendrystė“, „Kartu per permainas“, „Atleisti ir švęsti“, „Krikščioniškas požiūris į lytiškumą“, „Apie gyvybės vertę ir natūralų šeimos planavimą“, „Dievas ir bažnyčia“, „Priesaika“;
  • gilinamasi į santuokos Sakramento esmę;
  • aptariamos sutuoktinių meilės ir tarpusavio santykių puoselėjimo galimybės;
  • analizuojamos aplinkybės ir įpročiai, kurie santuoką gali stiprinti arba griauti;
  • susipažįstama su šių dienų pasaulio metamais iššūkiais šeimai ir Bažnyčios požiūriu į tai;
  • vyksta pokalbiai ir diskusijos grupėje;
  • atliekamos praktinės užduotys grupėje ir namuose.

Organizuojamos skirtingos trukmės ir intensyvumo sužadėtinių grupės:

  • 8 užsiėmimų ciklas darbo dienomis. Užsiėmimai vyksta kartą per savaitę vakarais po 2 valandas;
  • 4 užsiėmimų ciklas šeštadieniais. Užsiėmimai vyksta kiekvieną šeštadienį, užsiėmimo trukmė – 4 valandos.

Grupės nedidelės, po 7-10 porų.

Būtina registracija į grupes.
Registruotis galima el. paštu: juste.rakauskiene@matulaiciospc.org arba tel. 8 644 40167.
*Taikome nuolaidą gyvenantiems mūsų parapijoje ir lankantiems mūsų bažnyčią.