Skip to main content

Rekomenduojame

Socialinė parama: kas man priklauso?

Auginantiems vaikus, įvaikinusiems, globojantiems, susidūrusiems su negalia, slaugantiems šeimos narius, netekusiems darbo, norintiems įsigyti būstą, patiriantiems finansinių sunkumų, netekusiems artimojo, …  

Visa naudinga informacija apie išmokas ir socialines paslaugas vienoje vietoje https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-parama-kas-man-priklauso  

Vaiko teisių linija

Vaiko teisių linijos konsultantai (specialistai, įgiję socialinio darbo arba psichologijos krypties kvalifikacijos išsilavinimą), pasiruošę padėti tau (arba vaikui, dėl kurio skambini, rašai laišką), kai:  

  • patiri smurtą (psichologinį, fizinį, seksualinį, nepriežiūrą) namuose;
  • patiri patyčias (žodines, fizines) ugdymo įstaigoje;
  • matai, žinai, kad kitas vaikas yra skriaudžiamas;
  • tavo tėvai skiriasi ir turi su tuo susijusių klausimų;
  • turi klausimų apie galimus pagalbos būdus, aukščiau išvardytose situacijose ir kt.

Jei tau iškiltų klausimų ar tiesiog pritrūktų drąsos pačiam į ką nors kreiptis, visuomet gali kreiptis į Vaiko teisių liniją: parašyti laišką el. paštu konsultacijos@vaikoteises.lt arba skambinti nemokamu telefonu 8 800 10800.  

Daugiau informacijos https://pagalbavaikams.lt/  

Savižudybių prevencija

Savižudybė – tai labai sudėtingas reiškinys, kurį dažniausiai sukelia biologinių, psichologinių, kultūrinių, socialinių veiksnių visuma. Ir nors apie savižudybes kalbama vis daugiau, vis dar yra daug klaidingų įsitikinimų, tad svarbūs tampa sąmoningumo ugdymas ir tinkama informacijos sklaida. 

 

Dalinamės informacija apie nacionalinę interneto svetainę www.tuesi.lt , kuri skirta savižudybių prevencijai, apie kurią itin svarbu informuoti kuo daugiau šalies gyventojų. Joje galima rasti informaciją: 

  • visuomenei apie mitus ir faktus, susijusius su savižudybės reiškiniu, savižudiškų minčių atsiradimo priežastis, savižudybės rizikos ženklų atpažinimą ir tinkamą reagavimą, tikras žmonių išgyventas istorijas; 
  • patiriantiems savižudybės krizę ar šalia jų esantiems apie pagalbos galimybes, nemokamą psichologinę pagalbą ar emocinę paramą telefonu, internetu ar susitikus gyvai skirtingose Lietuvos savivaldybėse; 
  • sveikatos priežiūros ir kitiems specialistams skirtą informaciją (informacinius, mokomuosius leidinius, rekomenduojamus filmus, knygas, kitą metodinę medžiagą). 

Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Higienos instituto kolegomis 2022 m. pabaigoje parengė 30 sekundžių (su garsu ir/ar subtitrais) ir 12 sekundžių (be garso) trukmės vaizdo klipus skirtingais formatais. Juos galite peržiūrėti Sveikatos apsaugos ministerijos Youtube kanale, o nuorodomis dalintis su kitais soc. tinkluose ar kitais priimtinais būdais:  

- https://www.youtube.com/watch?v=WIpcaMWLivs 
- https://www.youtube.com/watch?v=wA2X3_1SqKM 
- https://www.youtube.com/watch?v=NoVMfyBa9pA 
- https://www.youtube.com/watch?v=7dTw7QLXi1A  

Naudingi leidiniai: Leidinys 1, leidinys 2

 Emocinė parama telefonu 
Jaunimo linija
8 80028888
Visą parą
jaunimolinija.lt   
Linija doverija
Pagalba teikiama rusų kalba
8 80077277
16.00-19.00 
Nelik vienas
Emocinė parama vyrams
8 604 11119
18.00-21.00
nelikvienas.lt 
Pagalbos moterims linija
8 80066366
Visą parą
pagalbosmoterimslinija.lt 
Sidabrinė linija
8 80080020
8.00-20.00 (I-V)
11.00-19.00 (VI-VII ir švenčių dienomis)
sidabrinelinija.lt 
Vaikų linija
116111
11.00-23.00
vaikulinija.lt 
Vilties linija
116123
Visą parą
viltieslinija.lt  
Vyrų linija
867000027
10.00-14.00 (I-V)
vyrulinija.lt 
Daugiau pagalbos formų ir vietų: https://tuesi.lt/pagalbos-teikejai/   

Gerovės konsultantų konsultacijos

Patiriate stresą, nerimą ar jaučiate depresijos simptomus, išgyvenate sunkų gyvenimo laikotarpį, norite stiprinti savo psichologinę sveikatą ir jaustis geriau? Siūlome kreiptis į emocinės gerovės konsultantus.
Gerovės konsultantas – tai specialistas, baigęs specialius mokymus, remiantis kognityvine ir elgesio terapija. Šie specialistai teikia nemokamas emocinio konsultavimo paslaugas daugelyje šalies miestų, taip pat ir Vilniuje. Paslaugos teikiamos pilnamečiams asmenims.

Emocinės gerovės konsultantų kontaktai ir daugiau informacijos apie teikiamą pagalbą https://www.geroveskonsultantai.lt

Pagalba sau

Pagalba sau – tai nacionalinė psichikos sveikatos svetainė, kur vienoje vietoje galima rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą. Pasaulinė pandemija, prasidėjęs karas Ukrainoje ypač paveikė visuomenės psichikos būseną, todėl pasirūpinti savo emocine sveikata svarbu kaip niekad.

Projektą įgyvendina Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su savo sričių ekspertais.

https://pagalbasau.lt/