Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras nuo įsikūrimo pradžios (nuo 2003 m.) bendradarbiauja su „Förderverein Kinder in Litauen“ (liet. ir toliau „Lietuvos vaikų rėmimo draugija“). Tai Vokietijoje susibūrusi draugija, turinti troškimą padėti sunkiau gyvenančioms Lietuvos šeimoms. Remiamos sritys nuo vaikų būrelių iki vasaros poilsio šeimoms.

Vaikų pomėgiai ir talentai

Ši draugija ypatingą dėmesį skiria vaikams ir jų ugdymui. Tačiau pačioje pradžioje draugija padėjo ir kai kurioms, ypatingai sunkioje situacijoje esančioms šeimoms, išsimokėti susidariusias skolas už komunalines paslaugas.

Kadangi didžiausias akcentas ir siekis, kad vaikai įgytų išsilavinimą ir ugdytų savo talentus, šiuo metu gaunant šios draugijos paramą galime apmokėti būrelius vaikams iš sunkumus patiriančių šeimų.

Poreikis paramai paprastai išsiaiškinamas socialiniams darbuotojams dirbant su šeima. 2022 m. 6 vaikai turi galimybę lankyti šokių, piešimo, sporto būrelius. Porai vaikų apmokami terapijos užsiėmimai. Vienos gausios šeimos, su kuria mes ir draugija palaikome ryšius jau ne vienerius metus, apmokamas mažųjų vaikų darželio lankymas.

Palapinės šeimų poilsiui

„Lietuvos vaikų rėmimo draugija“ taip pat rūpinasi, kad šeimos turėtų galimybę patogiai ilsėtis vasarą gamtoje, todėl su jais bendradarbiaudami galėjome šeimoms pasiūlyti naudotis didelėmis, šeimos poreikiams pritaikytomis, palapinėmis.

Draugija 2015 m. padovanojo 5 palapines. O laikui bėgant dar turėjome galimybę papildyti palapines minkštais čiužiniais ir suteikti daugiau patogumo stovyklavimui gamtoje. Taip pat kasmet vis peržiūrime ir atnaujiname palapines.

Palapinės pasitarnauja vaikų, neįgaliųjų, šeimų stovyklose, tarptautiniuose jaunimo mainuose bei žygiuose. Šeimos taip pat skolinasi palapines atostogaudamos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Esame labai laimingi gavę tokią dovaną, kuri tikimės tarnaus dar ne vienerius metus.

Pavėsinė 

Per 2021 m. Vindeikiuose stovyklavo, mokėsi ir ilsėjosi:  

  • Vaikų ir jaunimo veiklos – 6 renginiai (stovyklos, žygiai), 80 asmenų;  
  • Žmonės su intelekto sutrikimais – 7 dienų stovykla, 15 asmenų su negalia ir 5 asmenų darbuotojų-savanorių komanda. 
  • Pal. J. Matulaičio katalikiško vaikų darželio šeimų stovykla – baigiamasis mokslo metų renginys birželio mėn. – 2 dienas stovyklavo 70 asmenų.  
  • Šeimų sritis 2021 m. dėl pandemijos apribojimų Vindeikiuose veiklų nevykdė, bet paprastai vasaros metu 4-5 d. vykdavo šeimų stovykla, kurioje dalyvaudavo 5 šeimos su 12 vaikų ir 5 asmenų darbuotojų-savanorių komanda. 

Tad 2021-2022 m. kartu su „Lietuvos vaikų rėmimo draugija“ suplanavome Širvintų raj., Vindeikių km. esančioje sodyboje pastatyti didelę pavėsinę, kuri talpintų grupę žmonių ir vasaros metu tarnautų slepiantis nuo saulės ar užėjus netikėtam lietui.  

Dviračiai

2021 m. rudenį „Lietuvos vaikų rėmimo draugija“ padovanojo 28 dviračius vaikų ir jaunimo srities veikloms. Dalis dviračių iškeliaus į Vindeikių km., kad tikslinių grupių asmenys būdami sodyboje galėtų ne tik dalyvauti užsiėmimuose ir mūsų organizuojamose veiklose, bet ir laisvu laiku pasivažinėti po apylinkes.  

Kita dalis dviračių pasilieka Vilniuje ir vieni yra padovanoti vaikams asmeniškai, o kiti skirti važinėtis dalyvaujant veiklose mūsų centro teritorijoje.