Skip to main content

Matulaičio socialinėms veikloms jau daugiau nei 20 metų (tiesą pasakius, Pal. J. Matulaičio socialiniam centrui šiemet suėjo 24 m.), tiek pat ar net šiek tiek daugiau laiko bendradarbiaujame ir su Lietuvos vaikų rėmimo draugija (Förderverein Kinder in Litauen e. V.). Paramos būdai keitėsi, tačiau bendradarbiavimas išliko, o vieni kitų supratimas ir draugystė tik augo.

2023-ųjų apžvalga

Per 2023 metus, bendradarbiaudami su draugais iš Vokietijos ir toliau vykdėme keletą šio paramos projekto veiklų, kurias visas vienija šeimų poilsio ir vaikų gebėjimų ugdymo idėja.

Įgyvendintos ar tebevykstančios veiklos:

  • parama sunkumus patiriančioms šeimoms, apmokant būrelius, terapiją, darželio paslaugą;
  • vasaros sezonas Vindeikiuose, poilsis su palapinėmis;
  • Sofkės vasaros stovykla;
  • planuojama ir ruošiamasi vasaros namelių atnaujinimui ir Vindeikių geresniam pritaikymui veikloms.

Parama šeimoms

Per 2023 m., buvo remiamos 7 šeimos (iš jų 12 vaikų). Per šį laikotarpį 4 šeimos paramą vaikų veikloms gavo nuolat. Dviejų šeimų vaikai pasirinktą būrelį lankė epizodiškai.

Lėšos buvo skirtos:

  • futbolo būreliui,
  • terapijai,
  • gimnastikos būreliui,
  • bokso treniruotėms,
  • dailės būreliui.

Vienai šeimai buvo skirta vienkartinė parama akiniams vaikui įgyti.

Vasaros sezonas Vindeikiuose

Vasara ir Vindeikiai neatsiejami. Vindeikių talka – tai tradicinis pasiruošimo vasaros sezonui renginys, kurio metu tvarkoma sodybos aplinka, esančių gyvenimui skirtų pastatų patalpos, bendraujama, būnama kartu.

Talkoje 2023 m. birželio mėn. dalyvavo apie 70 asmenų (darbuotojai, jų šeimų nariai, lietuviai ir EVS savanoriai, parapijos bendruomenės nariai, žmonės su intelekto sutrikimais, Musninkų dienos centro vaikai, mūsų dienos centrų ir jaunimo veiklų dalyviai).

Per dviejų dienų talką buvo nupjauta ir sugrėbta žolė, sutvarkytos pagrindinio namo patalpos, išvalyti langai, vasaros namelių vidus, naudojimui paruošti WC ir dušas ir padaryta daugybė smulkių ir stambesnių darbų, kad vasarotojams beliktų atvykti ir vasaroti.

2023 m. vasarą Vindeikiuose laiką leido ir stovyklavo šeimos, mūsų ir organizacijų, su kuriomis bendradarbiaujame, dienos centrų vaikai, jaunuoliai, savanoriai. 44 dienas vyko ilgesnės stovyklos, susitikimai, renginiai, stovyklavimas su palapinėmis. Šiuose renginiuose dalyvavo apie 110 asmenų. Buvo naudojamos tiek didesnės, tiek mažesnės palapinės.

Aktyviai naudojama buvo ir lauko pavėsinė (pastatyta 2022 m.), kuriai finansinę paramą skyrė rėmėjai iš Vokietijos, o pastatyti padėjo visas būrys savanorių bei pagalbininkų. Ateinantiems metams kartu su rėmėjais turime planą atnaujinti vasaros namelius, kuriuose šiltuoju metų laiku gali gyventi stovyklautojai.

Sofkė

2023 m. pirmasis pusmetis Sofkėje buvo pilnas įprastinių veiklų. O vasaros metu jaunimas važiavo į 5 dienų stovyklą prie jūros. Jos metu turėjo įvairių veiklų, pradedant komandos formavimo užsiėmimais, baigiant žygiu. Kai kam iš vaikų tai buvo pirmas kartas prie jūros. Stovykla iš dalies finansuota rėmėjų lėšomis.

Vizitas

2023-ųjų rugsėjo mėn. draugai iš Förderverein Kinder in Litauen e. V. lankėsi Lietuvoje ir visą dieną skyrė susitikimams su Pal. J. Matulaičio socialinių veiklų darbuotojais ir tiesioginiais paramos gavėjais – šeimomis, vaikais, jaunuoliais.

Apsilankymą svečiai pradėjo Vindeikių kaime esančioje sodyboje, kur galėjo patys savo akimis pamatyti vasarą praūžusios audros padarytą žalą, pasigrožėti sodybą supančia gamta ir ramybe, o prie arbatos puodelio aptarti ateinančių metų planus šiai vietai.

Vilniuje vyko net keletas susitikimų su šeimomis, vaikais, socialiniais darbuotojais, o vėliau Sofkėje laukė jaunimėlis su užkandžiais ir daugybe klausimų apie įvairius dalykus.