Skip to main content

 

Šeimų tarnyba naująjį veiklų sezoną pradėjo nusiteikę ne tik dirbti, ką moka, bet ir tobulėti, mokytis, sužinoti daugiau.

Prieš pat naująjį sezoną Darbuotojų dienose visi turėjome galimybę atidžiau pasižiūrėti į save, įsiklausyti, paanalizuoti, kokie esame šeimininkai savo organizacijoje ir reflektuoti šią temą.

Vėliau, norintiems pasigilinti į Bažnyčios socialinio mokymo principus, buvo galimybė tą padaryti dalyvaujant mokymuose “Įvadas į Bažnyčios socialinį veikimą”. Čia darbuotojai mokėsi pažinti Bažnyčios socialinio veikimo teorinius pagrindus ir susieti juos su savo kasdienine veikla.

Spalio mėn. darbuotojus aplankė „Šeimos centro“ gerovės konsultantės Lina Butvidienė ir Aistė Aleckūnaitė. Specialistės pristatė nemokamos pirminės psichologinės pagalbos galimybes. Gerovės konsultantės kviečia pasikalbėti patiriant nerimą, pirmuosius depresijos simptomus, išgyvenant sunkų gyvenimo laikotarpį.

Daugiau informacijos apie gerovės konsultantų veiklą ir teikiamą pagalbą: https://www.geroveskonsultantai.lt

2023 m. lapkričio mėn. buvo organizuoti vidiniai darbuotojų mokymai tėvystės įgūdžių ugdymo tema. Psichologės Rimantės lydimi Šeimų tarnybos darbuotojai mokėsi individualiai konsultuoti tėvus, pasikartojo svarbius ryšio mezgimo, vaiko raidos, komunikacijos, aktyvaus klausymo ir kitus aspektus.

O lapkričio gale Šeimos pagalbos centre sulaukėme svečių iš Vilniaus universiteto. Mūsų organizacijoje lankėsi 3 kurso socialinio darbo studentai. Atvejo vadybininkė Ieva kartu su socialiniais darbuotojais Milda ir Gedminu studentams pristatė Atvejo vadybos metodą ir šeimų tarnybos veiklą. Džiaugiamės turėdami galimybę susipažinti su būsimais kolegomis ir pasidalinti darbo patirtimi.

2024 m. taip pat prasidėjo su mokymais, skirtais darbuotojų kompetencijoms kelti. Darbo su atveju ir konsultavimo pagrindų mokymai – proga atnaujinti žinias, kas yra, o kas nėra atvejis, kokie svarbiausi darbo su atveju etapai ir kokia kiekvieno etapo pagrindinė užduotis, kokia socialinių darbuotojų rolė ir kokios ribos dirbant su atveju. Mokymuose vyko teorijos pristatymas ir praktinių užduočių atlikimas, kurių metu nagrinėtos situacijos, su kuriomis susiduria specialistai. Darbuotojai gilinosi į įvairias individualias pokalbio situacijas, kuriose tenka išklausyti, reaguoti į žmogaus situaciją, rūpesčius, išgyvenimus, priekaištus ir kitas reakcijas.