Į Šeškinės centriuką atėjo ruduo

Ach, auksini rudenėli,
Tu toks margas ir pašėlęs.
Vos pažvelgus į medžius,
Liejas spalvos per kraštus.
(Baltijos Smiltelė „Auksinis rudenėlis”)

Ankstyvą rudenį skambutis pakvietė vaikus į mokyklą. Į Šeškinės centriuką vaikus pakvietė pakeltos žaliuzės ir praverti langai biglaugh.png. Rugsėjo mėnesį visu pajėgumu startavo veiklos – vaikams padedama ruošti pamokas, jie dalyvauja būreliuose, išvykose.

Pastebėjome, kad rudenį dienos centre gausų švenčių ir renginių. Kadangi apstu spalio mėnesį gimusių, tai pastaruoju metu dažnai švenčiame gimtadienius, taip pat dalyvausime derliaus šventėje, keliausime į teatrą pažiūrėti Merės Popins. Ech, smagus tas dėdė rudenėlis…

Šiemet į dienos centrą sugūžėjo labai daug vaikų – labai mažų ir gerokai paaugusių. Iš pirmo žvilgsnio mūsų vaikai – kaip vaikai. Pažiūrėjus ir paklausius atidžiau, paaiškėja, kad centriuko vaikai yra ypatingi. Tad apie viską iš pradžių.

Vaikai mano, kad jiems sekasi:

Žaisti kompiuterinius žaidimus, krepšinį, šokti, piešti, mylėti, bučiuotis, skaičiuoti, lankyti mokyklą, spėti dalykus…

Jie svajoja:

Tapti populiariais, būti dailininkais, mašinų konstruktoriais, šokti su Karina, žaisti Lietuvos krepšinio rinktinėje, turėti gražią mašiną…

Jie daug ką mėgsta:

Taisyti kompiuterius, piešti, šokti, plaukioti, žaisti butelį, Tiesa-drąsa, kašį, vaikštinėti “Akropolyje”, būti ir žaisti su draugais, skaityti knygas…

Jiems įdomu mokykloje:

Matematika, kūno kultūra, rusų kalbos pamoka, bendrauti su draugėmis, vaikščioti po kabinetus, bėgioti per pertraukas, patinka, kai į mokyklą ateina Dalia Grybauskaitė…

Jie nori kuo greičiau užaugti ir būti:

Prezidentu, policininku (-e), krepšininku, stiuardese, pardavėja, ledo trenere, dailininke…

Jie įdomiai samprotauja:

Vadovė V klausia mergaitės X: „Kaip supranti patarlę „Ylos maiše nepaslėpsi?„”. Mergaitė X greitai atsakė: „Kaip kaip? Paprastai. Maišas gali suplyšti”.

Tuomet vadovė V nusprendė pasiteirauti kitos mergaitės X: „Kaip supranti patarlę „Melo kojos trumpos?„”. Mergaitė X susimąsčiusi atsakė: „Žmonės meluoja ir meluoja, o jų kojos vis trumpėja ir trumpėja”.

Spektaklio metu aktorė vaikų paklausė: „Kur eina įsimylėję žmonės?” Mergaitė X atsakė: „Prie upės! Arba ant televizijos bokšto”. „O žinote, kur eina įsimylėję ežiai? Į kirpyklą biglaugh.png“.

Jie vartoja daug keistų žodžių, bet svarbiausia – vienas kitą supranta:

Menų būrelio metu mergaitė X paprašė: „Ar galima – aš visur padarysiu durkes (t. y. skylutes)?”.

Mergaitė X užsisvajojusi sako: „Kai užaugsiu, būsiu mersedesė (t. y. stiuardesė)”.

Pareigų metas. Mergaitė X priekaištauja berniukui Y: „Aš mačiau, kad tu tut nesiurbil! (t. y. nesiurbei)”. Berniukas Y piktai atkerta: „Siurbil ja tut. Siurbil”.

Jie kūrybiški:

Mergaitė X pasakoja, kaip vyksta danties traukimo procedūra: „Kai dantį ištraukia, viskas kraujais apsitaško. Po to išima visą burną”.

Jiems šypseną kelia netgi tokie dalykai:

Griūdama iš juoko mergaitė X pasakoja: „Mes šiandien slapta pro langą žiūrėjome, kaip vyrai sporto klube štangas kilnoja”.