Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras nuo įsikūrimo pradžios (nuo 2003 m.) bendradarbiauja su „Förderverein Kinder in Litauen“ (liet. ir toliau „Lietuvos vaikų rėmimo draugija“). Tai Vokietijoje susibūrusi draugija, turinti troškimą padėti sunkiau gyvenančioms Lietuvos šeimoms. Remiamos sritys nuo vaikų būrelių iki vasaros poilsio šeimoms.  

 

Vaikų pomėgiai ir talentai

Ši draugija ypatingą dėmesį skiria vaikams ir jų ugdymui. Tačiau pačioje pradžioje draugija padėjo ir kai kurioms, ypatingai sunkioje situacijoje esančioms šeimoms, išsimokėti susidariusias skolas už komunalines paslaugas.  

Kadangi didžiausias akcentas ir siekis, kad vaikai įgytų išsilavinimą ir ugdytų savo talentus, šiuo metu gaunant šios draugijos paramą galime apmokėti būrelius vaikams iš sunkumus patiriančių šeimų.  

Poreikis paramai paprastai išsiaiškinamas socialiniams darbuotojams dirbant su šeima. 2022 m. 6 vaikai turi galimybę lankyti šokių, piešimo, sporto būrelius. Porai vaikų apmokami terapijos užsiėmimai. Vienos gausios šeimos, su kuria mes ir draugija palaikome ryšius jau ne vienerius metus, apmokamas mažųjų vaikų darželio lankymas.  

 

Palapinės šeimų poilsiui

„Lietuvos vaikų rėmimo draugija“ taip pat rūpinasi, kad šeimos turėtų galimybę patogiai ilsėtis vasarą gamtoje, todėl su jais bendradarbiaudami galėjome šeimoms pasiūlyti naudotis didelėmis, šeimos poreikiams pritaikytomis, palapinėmis.  

Draugija 2015 m. padovanojo 5 palapines. O laikui bėgant dar turėjome galimybę papildyti palapines minkštais čiužiniais ir suteikti daugiau patogumo stovyklavimui gamtoje. Taip pat kasmet vis peržiūrime ir atnaujiname palapines.  

Palapinės pasitarnauja vaikų, neįgaliųjų, šeimų stovyklose, tarptautiniuose jaunimo mainuose bei žygiuose. Šeimos taip pat skolinasi palapines atostogaudamos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. 

Esame labai laimingi gavę tokią dovaną, kuri tikimės tarnaus dar ne vienerius metus.