Pagalbos sparnai: Pagalba šeimoms Pal. J. Matulaičio parapijoje

Ar žinotumėte kur ieškoti pagalbos jūsų šeimą ištikus socialiniams ar psichologiniams sunkumams? O galbūt ieškote kokios nors įstaigos, kurioje galėtumėte savanoriauti ir padėti žmonėms, kuriems reikia pagalbos? Deja, Lietuvoje neturime daug organizacijų, kurios padėtų  šeimoms sunkią akimirką, tačiau kelios vis dėlto egzistuoja. Viena iš jų yra Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras, kuris veikia jau nuo 2003 m., Vilniuje, Pal. J. Matulaičio parapijos teritorijoje, kuri apima Viršuliškių, Pašilaičių, Šeškinės ir Justiniškių mikrorajonus. Šioje srityje dabar veikia du socialines paslaugas teikiantys centrai.

Pagrindinis Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centro tikslas yra teikti sunkumus patiriančioms šeimoms socialines ir psichologines paslaugas. Šiuo metu centras susideda iš Šeškinės vaikų dienos centro ir šeimos centro. Vaikų dienos centre yra stengiamasi padėti sunkumus išgyvenantiems vaikams, organizuojamos pamokėlės, maitinimas, taip pat socialinių, bei buitinių įgūdžių lavinimas. Šeimos centras rūpinasi Matulaičio parapijoje gyvenančiomis ir sunkumus patiriančiomis šeimomis, teikia pagalbą atskiriems jų nariams. Centre yra vykdoma daug įvairiausių programų, tarp jų ir tokios kaip mamos – vaiko grupiniai užsiėmimai, socialinės ir psichologinės konsultacijos, laisvalaikio užimtumas.

Taip pat šis šeimos pagalbos centras suteikia puikią galimybę savanoriauti ir padėti vaikams, kuriems labiausiai reikia Jūsų pagalbos. Jeigu norėtume prisidėti prie dienos centro veiklos tai nereikalautų nei daug laiko, nei pastangų. Tereikia kartą per savaitę apsilankyti centre, padėti kuriam nors iš vaikų ruošti pamokas, leisti laisvalaikį, pasidalinti jo džiaugsmais ir rūpesčiais…tiesiog po truputį tapti jo draugu!

Susidomėjote? Norite prisidėti? Kontaktai:

WWW: http://www.matulaiciospc.org

English Summary:

The main aim of J. Matulaitis family help center is to provide social services and help families, that have social or psychological problems. The center consists of two parts: children day center and family center. Day center provides help for children under 13 who have difficulties in their family or school life. Family center offers aid to families facing difficulties, providing them social and psychological consultation, organizing leisure activities and summer camps. Also this family center offers voluntary work for young people who want to help children and their families.

WWW: http://www.matulaiciospc.org

http://pagalbossparnai.wordpress.com inf.