Nė vienas vaikų auklėjimo aspektas nėra toks emociškai sunkus ir keliantis daugiausia iššūkių, kaip sugebėjimas suvokti besiformuojantį jūsų vaiko lytiškumą ir pagarbiai jį ugdyti. Kai paliečiame temą apie lytiškumą, daug tėvų labai sutrinka, tarsi jaučia, kad tam tikra dalis viduje priešinasi. Tai gali būti susiję su mūsų pačių patirtimis – kaip mes gavome žinias apie seksualumą, kokios mūsų buvo gyvenimo patirtys. Kartais kyla abejonė, gal ne tėvai tai turi pasakoti, gal galime tai perleisti mokykloms? O gal jų sveikas lytiškumas sužydės savaime, jeigu ir nieko nepasakosiu vaikams?

Vis tik galiausiai atrandame, kad tikrai svarbu, kad šios svarios žinios, vertybės lytiškumo tema ateitų iš šeimos. Ir tikrai niekada nėra per vėlu pradėti su vaikais kalbėtis šia tema – ar jūsų vaikas dar ikimokyklinukas, ar jau paauglys.

Šioje paskaitoje kalbėsime apie lytinio tapatumo formavimąsi natūralioje raidoje, taip pat tėvų auklėjimo, reakcijų svarbą vaikų ir paauglių lytiškumui. Paliesime praktinius klausimus, tokius kaip vaikų daktaro žaidimai, vaikų masturbacija, aptarsime, kaip kalbėti su vaikais apie vaikų atsiradimą, ką svarbu žinoti apie paauglių lytiškumą ir pan.

Kur? Pal. J. Matulaičio parapijos namų salėje, adresu J. Matulaičio a. 3, Vilnius. (Įėjimas į salę iš transformatorinės pusės, užlipus laiptais į viršų. Vėliau sekite nuorodas).

Kada? Vasario 21 d. 18-20 val.

Kaip registruotis? Užpildykite registracijos formą čia

Kas ves? Vaikų psichologė Gintarė Jonutienė

 

Paskaita finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis, todėl yra nemokama.